LG podczas trwających targów w  Barcelonie targów MWC 2015 zaprezentowało smartwatch WATCH Urbane LTE.  Już na pierwszy rzut oka odnosimy wrażenie że jest to produkt klasy premium.  Jest to zegarek z modułem LTE więc nie będziemy do jego działania potrzebować smartfona.   To rozwiązanie (technologia LTE) powoduje że Watch Urbane jest duży, wewnątrz umieszczone są wszelkie konieczne do samodzielnej egzystencji elementy wraz z powiększoną do 700mAh baterią ze względu na stosunkowo dużą „prądożerność” technologii LTE. W pasku-bransolecie umieszczono anteny pozwalające na komunikacje Wi Fi, Bluetooth, GPS i LTE oczywiście. System operacyjny tego smartwatch-a to LG Wearable Platform OS (bazujący na webOS).

Obudowa jest wykonana z aluminium, z boku znajdziemy trzy fizyczne przyciski. O ile o samej kopercie możemy powiedzieć że ma wygląd elegancki i klasyczny to pasek przypomina bardziej te stosowane w zegarkach sportowych. Można to uznać za zaletę bo Watch Urbane pozwala na używanie go podczas aktywności sportowej (np. jako gps tracker podczas biegania) bez obawy o wybrudzenie klasycznego skórzanego paska. Tu warto wspomnieć że smartwach-a tego wyposażono też w funkcję pulsometru. Całoość otrzymała certyfikat IP 67 co mówi o odporności na kurz i zanurzenie w wodzie do 1 metra na maksymalnie 30 minut.

Interfejs z oczywistych względów jest okrągły, przewijanie po nim aplikacji i wybieranie potrzebnych funkcji pomimo niewielkiego dotykowego wyświetlacza jest proste. Nawet odczytywanie czy odpisywanie na otrzymane sms-y nie sprawia problemów, oczywiście możemy też odbierać czy wykonywać połączenia telefoniczne dzięki mikrofonowi umieszczonymi na dole koperty i głośnikowi w jego górnej części.

Specyfikacja

  • 1.3-inch POLED wyświetlacz w rozdzielczości  320×320
  • procesor 1.2GHz Qualcomm Snapdragon 400
  • 1GB  RAM
  • 4GB pamięci wewnętrznej
  • bateria 700mAh
  • Bluetooth 4.0
  • Sensorsy: 9-axis, PPG, barometer, A-GPS/GNSS

Cena nie jest jeszcze znana.

WATCH Urbane LTE będzie między innymi dostępny na aliexpress, gearbest, coolicool, pandawill

lg-watch-urbane-lte-7-710x399

lg-watch-urbane-lte-10-710x399

lg-watch-urbane-lte-34-1280x720

Sebastian Kwiatkowski

Źródło: androidauthority