LeTV nie jest na terenie Chin jedynym dostawcą „telewizji na żądanie” który zdecydował się na ekspansję w kierunku produkcji smartfonów. Chińskia PPTV zamierza wypuścić na rynek swoje smartfony i zaprezentowała ich wstępny projekt. Czy wzbudzą one równie duże zainteresowanie co telefony LeTV? Z odpowiedzią na to pytanie musimy jeszcze poczekać.

O ile pamiętacie pierwszy zapowiadany smartfon od LeTV (o którym kilka informacji znajdziecie TUTAJ) prezentuje się bardzo ciekawie a teraz w sprzedaży są już 3 słuchawki z logo LeTV. Aby dopełnić obrazu działań podjętych przez tą firmę nie można zapomnieć o chwalonej przez użytkowników instalowanej w smartfonach nakładce na Androida a także o świeżo podpisanym kontrakcie z Aston Martinem na dostarczenie do tychże aut systemu komunikacji.

Ale wróćmy do smartfonów od PPTV.

Zaprezentowane zdjęcia projektowanych smartfonów ukazują elegancko wyglądające telefony w aluminiowej obudowie z podwójnymi głosnikami z tyłu, gniazdem USB typ C, i podwójnej diodzie doświetlającej pod aparatem. Jeśli wierzyć zdjęciom prezentującym (niezbyt wyraźnym zdjęciom) przód to smartfon będzie pozbawiony ramek bocznych a na dolnym panelu znajduje się pojedyńczy przycisk „home”.

LETV 1 letv 2 letv 3

Jasne jest że w momencie rynkowego debiutu gotowe smartfony mogą wyglądać nieco inaczej, niemniej jednak jest to interesujący projekt wart dalszego śledzenia postepów prac nad nim.

Sebastian Kwiatkowski

Źródło: gizchina