Jeśli najnowszy OnePlus 2  jest dla Ciebie rozczarowaniem mam  inną propozycję.

Tradycyjnie już uwagę swoją kierujemy w stronę Chin, tym razem sprawdzimy co może nam zaoferować Blackview.

Firma ta zapowiada już pod koniec września debiut smartfonu który ma być pogromcą innych flagowców nawet w roku 2016.

Ale wróćmy na moment do początku historii a raczej do źródła rozczarowania. OnePlus2, według zapowiedzi smartfon o parametrach powalających na kolana całą konkurencję a tymczasem otrzymujemy raczej zlepek odgrzewanych kotletów na czele z głównym aparatem 13 megapikseli i wyświetlaczem 1080p. A gdyby tego było mało to o ciepłotę owych kotletów zadba (nie)sławny procesor Snapdragon 810 ( więcej przeczytasz TUTAJ) . Przegrzewające się nieudane dziecko Qualcomm-a teoretycznie doczekało się kolejnej poprawionej wersji ale czy na pewno? Zdania są podzielone. Kto kupuje na bazarze jabłka szara reneta znane z tego że są kwaśne, nawet jeśli sprzedawca wmawia nam że to akurat jabłuszko w jego ręce kwaśne nie jest…..

OnePlus 2 to raczej tylko dobry smartfon ale zdecydowanie nie lider stawki. Na jego tle zapowiadany Blackview o jeszcze nie znanej nazwie modelu wydaje się bardziej interesujący.

Blackview mówi że jego smartfon otrzyma w cienkiej obudowie niemal bezramkowy wyświetlacz 2K. O sprawną obsługę wszystkich działań ma zadbać procesor MediaTek MT6797 w 4 GB RAM-u, cieszy fakt że producent nie dał się wciągnąć w gorącą pułapkę Snapdragona. Pamięć wewnętrzna ma mieć wielkość 16/32 GB – tu akurat można zapytać „tak mało?” ale z drugiej strony czy naprawdę potrzeba  nam więcej?

Przedni aparat nie jest jeszcze znany ale za to tylny to sensor Sony IMX230, 20 megapikseli.

Ciekawie wygląda zapowiedź zintegrowania skanera odcisków palców z wyświetlaczem ale  Blackview nie podaje szczegółów tego rozwiązania.

Wypada nam poczekać kolejne kilka tygodni zanim poznamy pełną specyfikację tymczasem wiadomo już że Blackview prowadzi prace na zbudowaniem sieci sprzedaży i serwisu. Pierwsze centra mają powstać w Dubaju, Kambodży, Malezji i Grecji. Dla nas będzie to raczej spore ułatwienie bo przede wszystkim  unikniemy dodatkowych opłat związanych z importem z Chin.

Tymczasem Blackview prowadzi przedsprzedaż na swój smartfon klasy średniej  Blackview Alife P1 Pro który jest wyceniony na 99 dolarów czyli  mniej niż 400zł. Smartfon ten  pokryty jest szkłem 2.5D  , posiada procesor Mediatek MT 6735 z 2 GB RAM-u , 13 megapikselowy aparat główny i baterię o pojemności 3000mAh oraz skaner odcisków palców.

 

1