Wśród wielu Chińskich  producentów tabletów pozytywnie wyróżnia się marka Teclast. Już jakiś czas temu producent ten pokazał że można oferować produkty dobrze zaprojektowane i wykonane. Ich nowy tablet Teclast X98 to nowe urządzenie które ma trafić do sprzedaży we wrześniu a jego systemem operacyjnym ma być Windows 10.

1a

3 2 1

Ten nowy tablet to następca dobrze przyjętego T98 z zeszłego roku. Cztery rdzenie procesora Intel Atom X5 Chery Trail Z8500 stanowią serce, lub jak woli część użytkowników – mózg urządzenia.

4 GB RAM-u zapewni wielozadaniowość a 64 GB pamięci wewnętrznej jego funkcjonalność. Dodatkowo dzięki slotowi na kartę SD zyskamy więcej miejsca na dane.  Ekran ma mieć wielkość 9.7 cala w rozdzielczości 2048 x 1536. Znajdziemy tu też czujnik żyroskopowy i przyspieszenia,  złącze HDMI,  Bluetooth 4.0 oraz dwa aparaty fotograficzne- 5megapikselowy z tyłu i 2 megapikselowy od przodu urządzenia.

Producent zapewnia że specyfikacja Teclast X98 Pro umożliwi odtwarzanie filmów w jakości 4K.

Gadżet zasili bateria 8000mAh.

Zewnętrzne wymiary to 240mm x 169mm x 7.9mm .  Tablet jest zbudowany z elementów metalowych i tworzyw sztucznych.

Nie jest jeszcze znana jego cena ale możemy spodziewać się że będzie on kosztować ponad 200 dolarów ze względu na stosunkowo wysoką specyfikację.