Blackview zdaje się mierzyć wysoko w kategorii smartfonów wstrząso-kurzo-wodo odpornych. Tutaj i na paru innych stronach poświęconym smartfonom spotkacie się z określeniem #smartfon#wszystkoodporny. Puryści języka polskiego nie będą zadowoleni z takiego określenia ale pasuje ono doskonale do cech tych telefonów więc tego będziemy się trzymać.

2 1

Nowy model Blackview BV5000 spodoba się nie tylko tym którzy pracują z daleka od biurka ale całej rzeszy fanów nieco bardziej ekstremalnego sposobu spędzania wolnego czasu.  Spore fragmenty gumy okalającej ten smartfon nie tylko pozwolą mu przetrwać większość upadków ale też wspamagają jego wodoodporność ( do 10 minut pod wodą) .  Ze zrozumiałych względów smartfon wszystkoodporny musi być nieco grubszy w porównaniu do „cywilnych” odpowiedników.  Dodatkowo producentowi udało się zmieści sporą baterię o pojemności 5000mAh która nie tylko zapeni długi czas działania ale i  pozwoli  doładować inne urządzenia.

Smartfon #Blackview#BV5000 napędza procesor MediaTek MT6735 w 64 bitowej architekturze. Procesor ten wspiera łączniość 4G LTE. Pamięć operacyjna to nieczęsto spotykane w smartfonach wszystkoodpornych 2GB, na dane użytkownika przewidziano 16GB rozszerzalnych o kartę pamięci SD. Ekran ma wielkość 5 cali i wyświetla obrazy w jakości 720p a tylny aparat 8 megapikseli umożliwia nagrywanie video do 1080p. Przedni aparat ma 2 megapiksele. System operacyjny to Android 5.1