Bluboo to jeden z wielu producentów z Chin nie bojący  się odważnych ruchów które mają zdobyć nowych klientów. Wcześniej mieliście już okazję przeczytać o Bluboo X550 z wyjątkowo dużą baterią w cenie 450zł .

W momencie wprowadzenia do sprzedaży tego telefonu wielkość baterii i koszt jego zakupu przyczyniły się do szybkiego wzrostu sprzedaży tej marki.

Potem między innymi mogliśmy zobaczyć Bluboo Xtouch gdzie najważniejszy był efekt marketingowy wyrażenia „pierwszy smartfon zbudowany z użyciem drukarek 3D”

O pozostałych smartfonach Bluboo możecie przeczytać na stronie producenta TUTAJ

Teraz Bluboo za pośrednictwem hiszpańskiej strony igogo.es rozpoczyna przedsprzadaż smartfonu X9. Wyceniono go na 360zł (84.18 euro)  Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że Bluboo X9 to smartfon z 3GB RAM!

Z pewnością przyznacie że to interesujące posunięcie ze strony firmy która tym samym pokonała Umi Rome , sprzedawany za około 420-440zł. Umi oferuje niemal identyczną specyfikację a jedyna znacząca różnica to nieco większy 5,5 calowy ekran.  O tym smartfonie mogliście przeczytać w artykule Smartfony do 400 zł – Pomysł na prezent

1 2

Bluboo X9 zaliczymy do kategorii smartfonów ergonomicznych ze względu na jego wielkość wynikającą z zastosowania 5 calowego ekranu. Telefony o takiej przekątnej dają się swobodnie obsługiwać jedną ręką i mieszczą się w większości kieszeni.

Procesor będący sercem tego urządzenia to MediaTek MT6753 ze wspomnianymi już wcześniej 3 GB RAM i 16 GB na dane użytkownika. Aparat główny ma 13 megapikselowy przetwornik produkcji Omnivision a przedni to 8mpx od tego samego producenta. Całość zasila bateria 2500mAh.

Na tylnej obudowie pod obiektywem aparatu znajdziemy też skaner odcisków palców odblokowujący telefon w 0.2 sekundy. Wszystkie komponenty osadzono w sztywnej aluminiowej ramce.

System operacyjny to Android 5.1

Smartfon jest już oferowany TUTAJ we wspomnianej cenie 84.18 euro ale chętni na jego zakup muszą się spieszyć gdyż promocja trwa tylko do 31 grudnia. Dodatkowo dziennie w tej cenie sprzedawanych jest tylko 10 telefonów.