Smartfony Blackview nie należą do najpopularniejszych pomimo dobrego wykonania i atrakcyjnego wyglądu. Przyczyną jest zapewne cena tych urządzeń. Na szczęście dla nas, potencjalnych użytkowników, co jakiś czas udaje się znaleźć interesujące obniżki cen.

Witajcie, dziś krótko o smartfonie Blackview. Zapewne słyszeliście już o tej marce w odniesieniu do chyba najładniejszego smartfonu wszystkoodpornego BV5000.

Jeden z bardziej udanych telefonów tej firmy, Blackview Omega Pro,  kosztuje aktualnie około 150-160 dolarów (590zł) ale w jednym ze sklepów na Aliexpress pojawiła się właśnie promocja podczas której możecie zakupić ten smartfon za 125 dolarów (490zł).

1

To całkiem interesująca propozycja dla osób poszukujących poręcznego 5 calowego telefonu. Jego parametry techniczne pozwolą cieszyć się płynnym działaniem systemu nawet przy dużej ilości uruchomionych aplikacji dzięki 3 GB pamięci operacyjnej. Sercem Omega Pro jest procesor MediaTek MT6753 – sprawdzony i uznany ośmiordzeniowiec. Standardowo dla smartfonów roku 2015 znajdziemy tu też wsparcie dla LTE dla obu kart SIM. Aparat główny ma 13 megapikseli a przedni 2 megapiksele co nieco rozczarowuje.

Na dane użytkownika producent przewidział 16GB ale można wesprzeć się kartą SD o pojemności aż 128GB.

Całość zasila bateria o pojemności 2400mAh a system operacyjny to Android 5.1