Z jakiegoś bliżej nieokreślonego powodu debiut ciekawego telefonu Coolpad Max przeszedł bez echa. Smartfon już pokazał się na stronie producenta TUTAJ   w cenie około 1550zł (2499juanów) jest to  jeszcze wersja na rynek Chiński ale pasma LTE obsługiwane przez ten smartfon dadzą całkiem dobry zasięg także i w europie. Oczywiście najlepiej poczekać na wersję europejską co pozbawi nas męczącej zabawy w instalację „play store” którego brak w wersji Chińskiej. Rzut oka na specyfikację sugeruje że mamy doczynienia ze smartfone ze średniej półki choć jego cena sugeruje flagowca. Coolpady z zasady są urządzeniami droższymi od podobnie zbudowanych telefonów innych chińskich marek. Producent tłumaczy to rozbudowaną kontrolą jakości, mała ilość rozczarowanych użytkowników zdaje się to potwierdzać.

 

Coolpad Max to smartfon w metalowej obudowie o grubości zaledwie 6.9mm. Na tyle telefonu znajdziemy skaner odcisków palców i obiektyw 13 megapikselowego aparatu. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne, złota i srebrna i obie oferują wyświetlacz 5.5 calowy 1920×1080 pokryty szkłem 2.5D Z boku urządzenia znajduje się szufladka na karty SIM ale jeden ze slotów umożliwia zainstalowanie karty SD zamiast SIM. Daje to możliwość rozszerzenia wbudowanej pamięci która zależnie od wersji ma 16 lub 32GB.  Pamięć operacyjna ma 3GB.  Dziwi nieco zastosowanie procesora Snapdragon 615 bo w wielu smartfonach powodował on problemy. Z przodu Coolpada Max znajdziemy aparat 5 megapikselowy. Bateria zasilająca całość ma raczej skromną pojemność 2800mAh.

 

Trudno oprzeć się wrażeniu że mamy doczynienia z przeciętnym smartfonem który za pomocą wysokiej ceny stara się przebić do wyższej ligi. A jakie jest wasze zdanie na temat Coolpad Max, podzielcie się swoją opinią w komentarzach poniżej.

 

 

1