25

Tuż przed rozpoczętymi 22 lutego targami MWC w Barcelonie mieliśmy doczynienia z istną lawiną informacji o przygotowywanych smartfonach. Oczywiście przodują tu producenci najbardziej znani jak Apple i Samsung ale i inni nieco mniej znani nie tracą czasu i prezentują swoje pomysły na podbicie rynku.

Na smartswiat.wordpress.com mogliście zobaczyć już kilka mniej lub bardziej udanych smartfonów stworzonych do użytkowania w trudnych warunkach czyli tzw telefonów wszystkoodpornych.

CAT, marka należąca do firmy Caterpillar produkującej głównie ciężarówki i maszyny budowlane ale i też  obuwie, przygotowała właśnie kolejnego smartfona –  CAT S60. Nie było by w tym nic niezwykłego bo nie jest to pierwszy tego typu smartfon w portfolio CAT ale wyróżnia się on czymś czego nie posiada jeszcze żaden inny telefon.

CAT S60 jest pierwszym smartfonem z kamerą termowizyjną. Jej producentem jest specjalista w tej dziedzinie, FLIR. Firma znana głównie  z produkcji noktowizorów, kamer termowizyjnych.

CAT udostępnił już specyfikację. Wiemy że wyświetlacz będzie miał wielkość 4.7  dzięki czemu cały smartfon będzie wystarczająco poręczny umożliwiając obsługę jedną ręką. Ekran chroniony jest warstwą szkła Gorilla Glass 4 a warstwę dotykową wykonano tak by reagowała tez na dotyk rękawiczki czy mokrej ręki. Mózgiem smartfonu jest procesor Snapdragon 617 wspierany  3 GB RAM oraz 32 GB wbudowanej pamięci. Bateria ma przyzwoitą pojemność 3800 mAh co przy stosunkowo niewielkim ekranie  zapewni długi czas działania. Jak każdy chyba współczesny smartfon znajdziemy tu też dwa aparaty fotograficzne, tylny 13 megapikseli, a przednio 5 megapikseli.

Niestety sugerowana cena producenta to 649 euro czyli około 2800 złotych. Nie jest to telefon tani ale pamiętajcie że jest   stworzony  do korzystania w ciężkich warunkach dzięki czemu  z pewnością znajdzie swoich zwolenników.

10bs4a1952-1.jpg

4