4

Po tym gdy producenci Państwa Środka odkryli i z powodzeniem zawojowali rynek smartfonów swoją uwagę skierowali także w stronę tabletów. Tu od pewnego czasu można dostrzec wyraźny trend na produkty wzorowane na tablecie Lenovo Yoga. Taki tablet po dodaniu do niego klawiatury może z powodzeniem służyć jako dodatkowe domowe centrum rozrywki lub jako  towarzysz biznesowych podróży.

Takie hybrydowe urządzenia oferowane przez producentów z Chin które są czymś więcej niż tabletem ale nie do końca klasyfikują się jak laptopty stają się bardzo popularne.

Ich  kompaktowość wynikająca z użycia 10 calowego ekranu , dobre podzespoły Intel-a , system operacyjny Windows  i niewysoka cena oscylująca w przedziale 700 – 1000zł przyciągają zainteresowanych.

Tablet Voyo VBook V1 który ma w sprzedaży międzynarodowej kosztować nieco ponad 800zł zbudowano w oparciu o czterordzeniowy procesor Intel Cherry Trail Z8300 taktowany na 1.44GHz z  4GB RAM-u .  Na dane użytkownika przewidziano 64GB ROM. Wyświetlacz to typowe a 10.1 cala ale o raczej skromnej na dzisiejsze standardy rozdzielczości 1280 x 800p pocieszeniem niech bedzie fakt że  dzięki temu możemy oczekiwać mniejszej „prądożerności” co przy baterii  8000mAh powinno przełożyć się na długi czas pracy. Z przodu urządzenia znajdziem też oko 2 megapikselowej kamery.

2 1 3