Niemal natychmiast po prezentacji nowej wersji tabletu Lenovo Yoga Book do sieci trafiło jego odważne porównanie do tabletu Chuwi HiBook Pro.

t1

 Chuwi to kolejny chiński producent tabletów mający w swym dorobku sporą liczbę udanych urządzeń 8 i 10 calowych a w ostatnim czasie również 12 calowych.

1463623404279741

Chuwi-HiBook._2-medium

Datamini-Dual-Boot-2-in-1

review-chuwi-hibook-pro-tablet-china-wovow.org-01

Większość komponentów zastosowanych w Chuwi jest taka sama jak w przypadku Lenovo choć są też pewne różnice. Chuwi posiada lepszy wyświetlacz ale słabszy procesor. Pojemność baterii jest niemal identyczna ale to Lenovo lepiej rozwiązało problem „prądożerności”. Są też dwa poważne argumenty świadczące na korzyść niedocenianego Chuwi.

    Pierwszym z nich jest cena. Nawet biorąc pod uwagę koszt zakupu klawiatury, której nie ma w zestawie, Chuwi HiBook Pro kosztuje około 230-240 euro podczas gdy najtańszy Lenovo Yoga Book to wydatek rzędu 500 euro.

    Drugi z argumentów to tzw. dual boot. Chuwi większość swoich tabletów sprzedaje z dwoma systemami operacyjnymi umożliwiając przełączanie pomiędzy nimi w dowolnym momencie. Nie inaczej jest w przypadku HiBook Pro, tutaj zastosowano Androida w wersji 5.1 i Windows 10.

    Sceptycy zauważą zapewne że Chuwi po dołączeniu klawiatury jest cięższy od Lenovo, ale biorąc pod uwagę że kosztuje on o ponad połowę mniej niż Yoga Book można mu to wybaczyć.

 Jeśli szukacie podręcznego gadżetu do przeglądania internetu czy oglądania filmów a czasem  musicie w podróży popracować z Wordem czy Excelem to Chuwi HiBook Pro jest warty uwagi.

Obecnie najtaniej możecie go zakupić na Aliexpress za około 180 euro plus do 40 euro za klawiaturę z etui.