Nintendo po debiucie gry Super Mario Run na platformie  iOS zapowiedziało na marzec tego roku wersję Androidową. Informacje o tym zamieszczono na Twiterze.

maxresdefault

Gra Super Mario powstała w 1999 roku i jest nieformalną kontynuacją Mario Bros z roku 1983. W obu grach spotykamy tytułowego Mario oraz dostępnego w wersji wieloosobowej brata bliźniaka, Luigi. Ich zadaniem jest ocalenie księżniczki Toadstool porwanej przez podstępnego Bowsera. Świat po którym się poruszamy dwu wymiarowa wersja platformowa pełna skoków i biegania.

Branża uznaje Super Mario za idealny przykład balansu w rozgrywce , projekcie poziomów, kolorowej grafice oraz ścieżce dźwiękowej

super-mario-run-wide_1200x500

 

 

Dla Nintendo wszystkie wersje Mario stały się niesamowitym sukcesem sprzedając się w ilości około 40 milinów egzemplarzy i zdobywając miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa jak najbardziej dochodowa gra w historii ( do momentu debiutu Wii Sports)

Na urządzenia z Androidem gra trafia dość późno ale można spodziewać się że powtórzy ona sukces z platformy iOS gdzie w ciągu 4 dni odnotowano 40 milonów pobrań z App Store.

W postać Mario możemy wcielić się za darmo ale aby odblokować wszystkie poziomy i dodatki musimy wydać 9.99 dolarów.

Jeśli nie chcesz przegapić premiery gry Super Mario Run możesz dokonać wstępnej rejestracji w sklepie Google Play TUTAJ

tips-and-tricks-to-master-super-mario-run-the-first-ever-mario-game-for-iphone

 

 

źródło: play store, nintendo, wikipedia