Wielu z Was zapewne  z lękiem patrzy na dzieci serfujące po przepastnych czeluściach internetu. Zupełnie niegroźna, dla nas dorosłych, obecność na portalach społecznościowych może być zbyt niebezpieczna dla najmłodszych. Z takiego samego założenia wyszli twórcy serwisu społecznościowego „LEGO Life” który ma zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w sieci.

 Bezpieczeństwo dzieci to priorytet Lego a twórcy zapewniają że dołożyli wszelkich starań by chronić dane osobowe najmłodszych. Zwrócono też uwagę aby treści marketingowe nie były przesadnie wyeksponowane. Nad całością czuwa grupa moderatorów  sprawdzająca każdy wpis na forum i każde zdjęcie w galerii. Działanie serwisu ma być kontrolowane równie rygorystycznie jak zabawki sprzedawane w 140 krajach świata.

Nicki dzieci są generowane automatycznie łącząc 3 losowe słowa w jeden ciąg typu „DukeCharmingShrimp” chroniąc tym samym ich tożsamość a w profilu nie można zamieścić swojego wizerunku. Zamiast tego można przygotować własnego awatara w postaci klasycznej mini figurki lub mini laleczki.

Pretekstem do interakcji między użytkownikami jest dzielenie się zaprojektowanymi i zbudowanymi w świecie wirtualnym konstrukcjami, budynkami a nawet postaciami LEGO.

 

Aplikacja pozwoli zrobić zdjęcia i prowadzić galerię. Możliwe będzie  komentowanie i „polubienie” zdjęcia innych użytkowników, śledzenie aktywności znajomych i poznawanie nowych. Wspomniana moderacja będzie dotyczyła każdego zamieszczanego zdjęcia i niemożliwe będzie publikowanie obrazów pokazujących prawdziwe osoby łącznie z „selfie”, niezwiązanych z „LEGO” oraz linkujących do innych stron. Także treści nieodpowiednie dla wieku użytkowników nie zostaną dopuszczone a decyzję co mieści się w tej kategorii podejmą moderatorzy. Wstępną selekcją zajmą się automaty ropzpoznające twarze napisy i numery które mogłyby prowadzić do odkrycia tożsamości dziecka. Również komentarze będą moderowane aby zapobiegać przemocy słownej.

Serwis społecznościowy „LEGO Life” uruchomiono już w czterech krajach i niebawem dotrze także do Polski.

 

Źródła: LEGO, Wired, Techcrunch, Dobreprogramy