Zdjęcia i filmy z powietrza  już od pewnego czasu przestały być domeną profesjonalnych ekip filmowych. Drony stały się bardzo popularne a ich ceny obecnie (za modele z aparatami fotograficznymi)  rozpoczynają się od około 100 dolarów. Nie są to gadżety duże choć znajdziemy też modele z najwyższej półki które  potrafią onieśmielić wielkością i niestety też ceną.

Miano najmniejszego drona z wbudowanym aparatem przejął właśnie AirSelfie projektu włoskiego designera Eduardo Scroppiana.

To niewielkie (3.72×2.65cm) urządzenie o wadze 52gramów posiada wbudowany aparat o rozdzielczości 5MP  oraz pamięć wewnętrzną o pojemności 4 GB. Nagranie może też być przesyłane na sparowany smartfon a komunikacja pomiędzy urządzeniami odbywa się dzięki automatycznie generowanej sieci WiFi.

Cztery bezszczotkowe silniczki pozwolają wznieść się na 20 metrów. Dron AirSelfie mieści się w specjalnym etui w którym możemy też schować telefon. Znalazło się również miejsce na bank energii doładowujący naszego drona. Dedykowana aplikacja pozwala na sterowanie gadżetem z telefonu. Obecnie można dobrać etui dopasowane do iPhona 6 i 7, Samsunga S7 Edge i Google Pixel, miejmy nadzieję że lista ta powiększy się już wkrótce.

AirSelfie w przedsprzedaży kosztuje 249 euro, możecie go zamówić na stronie producenta TUTAJ

 

Źródło: Designboom