Telefon Nokia 3310, która stałą się  legendą za sprawą niezawodności i swobody długiego użytkowania na jednym ładowaniu, powraca w nowej odsłonie dzięki wysiłkom HMD. 

nokia-3310

Fińska firma HMD Global  powstała w połowie roku 2016 i szybko nabyła prawa do używania logo Nokia. Jej szefowie  mają  nadzieję na przywrócenie popularności marki dzięki reaktywacji jednego z lepiej rozpoznawalnych telefonów komórkowych, Nokii 3310.

nokia-3310-p1-box

HMD wykupując licencję i logo postarało się też o ty by główną siłę napędową firmy tworzyli byli pracownicy Nokii. Ten kluczowy kontrakt został sfinalizowany w grudniu a teraz, zaledwie po niecałych trzech miesiącach prac ogłoszono że Nokia 3310 która pierwotnie trafiła na rynek w 2000 roku po 17 latach doczekała się nowej wersji.

Tych którzy obawiają się że nowsze nie zawsze znaczy lepsze może uspokoić fakt że telefon zaprojektowano tak aby zachować jego oryginalną niezawodność. O ładowarce będziemy mogli zapomnieć przynajmniej na kilka dni.  Mimo że w  nowej „3310” znajdziemy większy i kolorowy wyświetlacz to  ma to być panel w stosunkowo niskiej rozdzielczości co ograniczy zużycie energii. Energochłonność telefonu obniży także rezygnacja z systemu operacyjnego Android.

Całość ma być zamknięta w poręcznej obudowie dostępnej w kilku wersjach kolorystycznych. Obok koloru czerwonego, zielonego, żółtego dostępny będzie też w dobrze znany szaro-czarny. Nie wiadomo jeszcze czy zdecydowano się na zastosowanie GPS-u, aparatu fotograficznego i przeglądarki internetowej. Wszystkie szczegóły poznamy już za kilka dni.

W  Barcelonie 27.02 rozpoczynają się doroczne targi MWC, wtedy to HMD oficjalnie zaprezentuje swoją nową/starą Nokię 3310 oraz kilka innych modeli (Nokia 3, 5 i 6)

nokia-graphic-1024x566

 

Źródło: daily express, wikipedia, hmd global, gizchina, androidhits