Rynek komunikacji mobilnej, telefonów i smartfonów jest bez wątpienia jednym z trudniejszych. Nie tylko ze względu na nasycenie produktami ale też ze względu na szybkość ewolucji tych urządzeń. W świadomości typowego użytkownika wciąż dominuje Apple i Samsung ale  oglądając jeden z filmów Marvela„Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”  mogliśmy zobaczyć że Tony Stark, Iron Man, nie korzysta z najnowszego iPhone’a czy Samsunga lecz  z Vivo V3. 

Dane  IDC Research, firmy, na którą bardzo często powołują zarówno media, jak i producenci sprzętu, wskazują, że w drugim kwartale 2016 roku ponad 1/3 rynku należała do Samsunga i Apple’a. Samsung miał 22,4 proc. udziału w globalnym rynku smartfonów, a Apple – 11,8 proc. Trzecie miejsce zajmował reklamowany w Polsce przez Roberta Lewandowskiego Huawei.

To trzy dobrze w Polsce znane firmy. Im dalej w rankingu tym ciekawiej. Czwarte i piąte miejsce w rankingu zajęło odpowiednio firmy: Oppo i Vivo. Oppo i Vivo to najszybciej rosnący obecnie producenci smartfonów na świecie. Zgodnie z danymi Counterpoint Technology Market Research wzrost sprzedaży słuchawek Oppo globalnie wyniósł w drugim kwartale 2016 roku 134,7 proc. rok do roku. W przypadku Vivo było to 61,6 proc. Dla porównania, Samsung zanotował wzrost na poziomie 3,4 proc., a Apple spadek o 14,9 proc.

Ale nie zapominajmy  że poza głównym nurtem jest jeszcze mnóstwo mniej znanych firm walczących o zawartość naszych portfeli a rynek telefonów to nie tylko smartfony ale ciągle jeszcze tradycyjne urządznia z klawiaturą numeryczną.

Jednym z takich producentów  oferujących oba rodzaje telefonów jest VKworld czyli Shenzhen RuiErSheng Technology Co Ltd, firma założona w  2009 roku. Ich oferta trafiła już  w każdy zakątek świata a najbardziej chyba  znane są w Indiach, Hiszpanii i Rosji. W ofercie nie znajdziemy flagowców z najwyższej półki ale kilka niedrogich ale ciekawych słuchawek z mniejszymi i większymi ekranami a także odporne na wodę, kurz, uderzenia i extremalne temperatury telefony serii Stone. Ich chyba najciekawsze ale i najtańsze produkty to właśnie niepozorne telefony z klawiaturą numeryczną. Wyposażono je w duże baterie dzięki czemu można je wykorzystać do ładowania innych urządzeń. Nie zapomniano o mocnych diodach nadającym telefonowi funkcję silnych latarek, a wbudowane głośniki są jednymi z największych jakie stosuje się w urządzeniach mobilnych. Całość zabezpiecza solidna gumowa obudowa z uszczelnieniami wokół newralgicznych miejsc. Apart fotograficzny i podstawowa przeglądarka internetowa to standardowe dodatki.

Ceny produktów zaczynają się od około 30 dolarów a częste promocje umożliwiają zakup nawet za 9.99 dolarów.

O jednym z ich produktów mogliście już przeczytać TUTAJ  a niebawem kolekcja smartonów poszerzy się smartfony serii S. Informacje o tym firma zamieściła już na facebooku.

Więcej informacji o telefonach i smartfonach tej firmy znajdziecie na stronie producenta VKworld

Źródło: VKworld.cc , Forbes , teleportchina.pp.ua , blogtechtips.com